fotografka lucie mocharová

 • KDE FOCENÍ PROBÍHÁ? - fotím nejčastěji v okolí měst Jihlava, Žďár nad Sázavou, Dačice, jezdím ale i do okolních vesnic po Vysočině, výjimečně Brno, Praha, tam však zatím dojíždím stále dopravou z Jihlavy, jelikož jako začátečník řidič si na dálnici netroufnu. Po Vysočině (okolí Jihlava, Žďár) místa, kde fotíme, mám vytipovaná, ale pokud máte místo, které pro vás něco znamená a chcete mít odtud fotky, vaše přání je předem splněno :)

 • JAK REZERVOVAT? - v případě zájmu o focení venku mi napište zprávu buď na mojí FB stránku https://www.facebook.com/luciemocharovafotografka , kde komunikuji nejčastěji a nejrychleji nebo na email ([email protected]) A NEBO ROVNOU na těchto stránkách v záložce KONTAKT je formulář na rezervaci focení, vypište o co máte zájem, kdo by se fotil (členy rodiny, páru atd) a v jakém městě se máte zájem fotit (Dačice, Jihlava, Žďár). Následně vám na to odpovím.

 • JAK DLOUHO TO BUDE TRVAT, KOLIK DOSTANU FOTEK? - více informací se dozvíte v záložce CENÍK, většinou je to 30-60 minut focení - 15 ks fotek, každá další fotka navíc 200 Kč/ks, posílám náhledy všech fotek, sami si vybíráte, fakturu posílám po focení spolu s náhledy.

 • KOLIK FOCENÍ STOJÍ A JAK TO BUDE VYPADAT - cenu focení najdete v sekci CENÍK v horní liště :)

 • JAK SE OBLÉCT? - samozřejmě podle počasí, hlavně, ať je vám teplo a příjemně, dole pod těmito informacemi máte nahrané fotky pro inspiraci stažené z Pinterestu, klidně výběr oblečení můžete poslat mně do zprávy na FB, ráda poradím, oblečení hraje na focení také velkou roli, zda vše hezky s místem do sebe zapadá, nebo zda máte hodně barevné a křiklavé kousky, které se do přírody nehodí, určitě doporučuji se se mnou tedy poradit, ať to máme vypilované.

 • BARVY OBLEČENÍ - oblečení volte v barvách PŘÍRODNÍCH, tj. béžová, hnědá, khaki zelená, hořčicově žlutá, šedá, bílá, riflová (modrá), něco málo i černého (ne všechno), co nejméně červené, růžovou prosím jen staro nebo lososovou, ne nějakou křiklavou, sytou , pokud možno oblečení bez potisku (žádné obrázky jednorožců, atd, nápisu a obrázku), dětem můžete vzít klidně odrážedla, nějakou fotogenickou hračku, ne nic pestrého svítícího, jednoduchého plyšáčka, dřevěnou hračku atd., můžete, nemusíte, pokud víte, že děti budou lépe spolupracovat, když dostanou sladký úplatek, doporučuji vzít :) Pokud děti vyloženě focením trpí a nesnesou ho, raději bych je tím mermomocí netrápila, je velká pravděpodobnost, že se na focení rozpláčou a nedělá jim to dobře.

 • CO KDYŽ JSME SE NIKDY NEFOTILI A NEVÍME, CO DĚLAT? - tak to vůbec nezoufejte, sama se fotím jednou za uherský rok a sama nevím, co na focení dělat, ale když stojím za foťákem, je to něco jiného se vším vám poradím, pomůžu, nemějte z toho strach. Nebudete stát v pózách, budeme se procházet, běhat, dělat skopičiny hlavně kvůli dětem, povídat si a mezitím vzniknou krásné momentky :)

 • KDE FOCENÍ PROBÍHÁ?

  Na adrese
  Hosov 76, 586 01 Jihlava 1
  šedá nová hala pod benzinou směr z Jihlavy na Kostelec, naproti Aventinu, vjezd do areálu
  Odkaz na mapu místa : https://maps.app.goo.gl/Aa8HexhvKgTNhXzw8 

 • JAK REZERVOVAT? - v případě zájmu mi napište zprávu buď na mojí FB stránku https://www.facebook.com/luciemocharovafotografka , kde komunikuji nejčastěji a nejrychleji nebo na email ([email protected]) A NEBO ROVNOU na těchto stránkách v záložce KONTAKT je formulář na rezervaci focení, vypište o co máte zájem, kdo by se fotil (členy rodiny, páru atd.  Následně vám na to odpovím. Po domluvě vám zašlu odkaz na rezervaci přes systém, kde po rezervaci skočí platební brána a kde zaplatíte zálohu 1200 Kč předem. 

 • JAK DLOUHO TO BUDE TRVAT, KOLIK DOSTANU FOTEK? - více informací se dozvíte v záložce CENÍK, většinou je to 30-60 minut focení - 15 ks fotek, každá další fotka navíc 200 Kč/ks, posílám náhledy všech fotek, sami si vybíráte, fakturu posílám po focení spolu s náhledy.

 • KOLIK FOCENÍ STOJÍ A JAK TO BUDE VYPADAT - cenu focení najdete v sekci CENÍK v horní liště :)

 • JAK SE OBLÉCT? - něco, co je vám pohodlné, v čem se cítíte dobře, klidně výběr oblečení můžete poslat mně do zprávy na FB, ráda poradím, oblečení hraje na focení také velkou roli, zda vše hezky s místem do sebe zapadá, nebo zda máte hodně barevné a křiklavé kousky, které se do přírody nehodí, určitě doporučuji se se mnou tedy poradit, ať to máme vypilované.

 • BARVY OBLEČENÍ - oblečení volte v barvách PŘÍRODNÍCH, tj. béžová, hnědá, bílá, růžovou prosím jen staro nebo lososovou, ne nějakou křiklavou, sytou , pokud možno oblečení bez potisku (žádné obrázky jednorožců, atd, nápisu a obrázku), dětem můžete vzít klidně nějakou fotogenickou hračku, ne nic pestrého svítícího, jednoduchého plyšáčka, dřevěnou hračku atd., můžete, nemusíte, pokud víte, že děti budou lépe spolupracovat, když dostanou sladký úplatek, doporučuji vzít :) Pokud děti vyloženě focením trpí a nesnesou ho, raději bych je tím mermomocí netrápila, je velká pravděpodobnost, že se na focení rozpláčou a nedělá jim to dobře.

 • CO KDYŽ JSME SE NIKDY NEFOTILI A NEVÍME, CO DĚLAT? - tak to vůbec nezoufejte, sama se fotím jednou za uherský rok a sama nevím, co na focení dělat, ale když stojím za foťákem, je to něco jiného se vším vám poradím, pomůžu, nemějte z toho strach. Nebudete muset stát v pózách a koukat do foťáku, budeme dělat skopičiny hlavně kvůli dětem, povídat si a mezitím vzniknou krásné momentky :)

Objednáním se na focení automaticky potvrzujete přijetí Obchodních podmínek včetně podmínek uvedených v Ceníku, akceptujete můj autorský přístup a fotografický styl.

Objednávky přijímám pomocí zpráv na mé facebookové stránce, na instagramu nebo mailem.

Termín je závazný pro obě strany. Pokud jste zaplatili zálohu a termín se zruší z důvodu nemoci nebo špatného počasí, záloha nepropadá, ale zůstává a domlouvá se náhradní termín. Záloha se nevrací jen v případě, že se jedná o minifocení, focení v ateliéru a nebo vánoční focení a náhradní termín už není možný.
V případě nemoci nebo velmi nepříznivého počasí se venkovní focení přesouvá na nejbližší volný termín.

CENA ZA FOCENÍ
Řídí se aktuálním ceníkem (v den objednávky).
Focení je splatné v den focení nebo v případě faktury do druhého dne od focení v plné výši (pokud nebyla zaslaná záloha) a to hotově nebo převodem na účet, pokud se tak domluvíme - jakmile posílám náhledy po focení, posílám i fakturu.

FOTOGRAFOVÁNÍ
Dostavte se přesně ve sjednanou dobu. Váš pozdní příchod není důvodem k prodloužení časového harmonogramu focení. Opozdíte-li se o více než 15 minut, jsem oprávněna fotografování zrušit bez náhrady.

VÝBĚR FOTOGRAFIÍ
Fotografie vybírá klient. Na požádání můžu fotografie vybrat já jako fotografka. Na výběr máte čas 2 měsíce, poté se galerie smaže. Pokud váš výběr bude trvat delší dobu, nezaručuji, že fotografie upravím do slíbené doby, kterou mám v informacích, jelikož se mi nahromadí mezitím další focení, bude i moje dodání delší, než standartně.

DODACÍ LHŮTA
Doba dodání náhledů fotografií je cca 4 týdny od poslání vašeho výběru. Tato lhůta se může z důvodu nemoci či dovolené prodloužit. Náhledy zasílám do týdne od focení.

ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ
Veškeré odevzdané fotografie jsou upravené (ořez, kontrast, jas, barevné tónování apod.) dle mého stylu. Výběr barevného či černobílého provedení fotografie je na mém uvážení. Rozsáhlé retuše, jako např. odstranění vrásek, změnu tělesných proporcí, odstranění větších předmětů, neprovádím. Odevzdávám pouze editované (zpracované) fotografie v JPG formátu. Neupravené fotografie neposkytuji.

ARCHIVACE FOTOGRAFIÍ
Veškeré fotografie (originály v RAW) archivuji z kapacitních důvodů maximálně 4 měsíce od jejich pořízení, upravené fotografie v JPG uchovávám 1 rok.

REKLAMACE
Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem, oblečením, výrazem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci.

AUTORSKÁ PRÁVA
Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.
Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez souhlasu autora dovoleno fotografie jakkoliv upravovat (např. použití barevných filtrů na instagramu) a zveřejňovat jako dílo autora.


Telefon na mě je 702 015 186
KDYBY VÁS COKOLIV NAPADLO, JSEM VÁM K DISPOZICI :)
TĚŠÍM SE NA VŠECHNY!
Lucie M.
Chcete mít také ZACHYCENÉ VAŠE VZPOMÍNKY?